Wrastające paznokcie to jedna z częstszych dolegliwości występujących w obrębie stóp. Jest to problem bolesny, powodujący dyskomfort w chodzeniu a dla niektórych krępujący i wstydliwy. Podolodzy dysponują kilkoma metodami leczenia takich paznokci. Jedną z nich jest metoda Arkady.
Metoda Arkady- rewolucja w leczeniu wrastających paznokci
Kostka Arkady stosowana jest w dużej ilości polskich gabinetów podologicznych, jak również w innych krajach. Przeprowadzana ona jest zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Można ją zastosować w niemal każdym przypadku, nawet infekcja paznokcia nie jest przeciwwskazaniem. Leczenie metodą Arkady polega na ułożeniu palca ze zmienionym paznokciem w specjalnym urządzeniu- kostce Arkady. Przy pomocy małych haczyków i łopatek podolog lub lekarz ustawia paznokieć w odpowiedniej pozycji, a następnie ustawienie to utrwala poprzez nałożenie masy akrylowej, która w swoim składzie zawiera również bakteriobójcze srebro. Wyprowadzony w ten sposób paznokieć ma nadany właściwy tor wzrostu. Długość zabiegu zależy od stopnia zaawansowania problemu ale przeciętnie trwa 40 minut.
Jak powstała kostka Arkady
Leczenie z wykorzystaniem kostki Arkady to innowacyjny sposób na walkę z wrastającymi paznokciami. Twórcą tej metody jest Polak- Adrian Arkada. Pierwszy zabieg z wykorzystaniem pierwszego urządzenia wykonał on w 2009 roku. Przez następne lata udoskonalał swoje urządzenie, aż w końcu czwarty model stał się modelem produkcyjnym. Pomysł i urządzenie jest opatentowane.
Skuteczność metody Arkady
Leczenie metodą Arkady wyróżnia wysoka skuteczność. 95% pacjentów z wrastającym paznokciem po zastosowaniu kostki Arkady cieszy się prawidłowo ukształtowanym paznokciem. Efekt i jego utrzymanie zależy również od tego, czy pacjent po zabiegu przestrzega zaleceń podologa. Leczenie metodą Arkady ma tę przewagę na innymi metodami, że efekt widać już po pierwszym zabiegu. Równie szybko mijają dolegliwości bólowe związane z wrastaniem paznokcia. Sam zabieg jest bezbolesny. Jednak w przypadku, kiedy trzeba usunąć ziarninę lub na życzenie pacjenta jest możliwość podania miejscowego znieczulenia.