Olejki do brody zyskały w ostatnim czasie wielką popularność. Z jednej strony przyczynili się do niego sami mężczyźni, którzy postawili na styl lumberseksualny, wedle którego dbać należy nie tylko o fryzurę, ale też o brodę – obowiązkowy atrybut drwala obok dżinsów i koszuli w kratę. Z drugiej strony przyczyniły się do tego same olejki, które niemal cudotwórczo działają na włosy twarzy i włosy głowy. Dowiedzmy się jakie oleje występują w olejkach do brody, że sprawiają, iż mężczyźni tak je polubili.
Czym jest olejek do brody
Olejki do brody to jeden z wielu kosmetyków, który oferuje się mężczyznom. Ich produkcją zajmują się najlepsze marki produkujące specyfiki dla mężczyzn. Kosztują dość sporo, bo zawierają tylko najlepsze składniki, aczkolwiek pomimo ciekłej konsystencji okazują się bardzo wydajne, więc starczają na sługi czas. Nadają się one do codziennego stosowania, nie tylko jak sama nazwa wskazuje do brody, ale również do fryzury.
Jakie właściwości ma olejek do brody
Olejki do brody wykazują przede wszystkim właściwości nawilżające. To wiele znaczy dla włosów i skóry, bo do właściwego dbania o nie, potrzeba na pierwszym miejscu właśnie nawilżenia. Pod względem nawilżania olejki przebijają nawet kremy i balsamy, bo te pierwsze skupiają się na odżywieniu i nawilżeniu, a te drugie na oczyszczeniu i nawilżeniu, podczas gdy olejki typowo nawilżają. Oprócz nawilżenia olejki zapewniają też jednak obłędny zapach, który działa niczym perfumy, a w niektórych przypadkach nawet niczym afrodyzjak.
Oleje nawilżające w olejkach do brody
Olejki do brody nawilżają za sprawą zawartych w nich olejów nawilżających. Pochodzą one tylko i wyłącznie z naturalnych, roślinnych składników. Znajdują się wśród nich: olej arganowy, olej jojoba, olej z pestek winogron, olej z pestek moreli i olej z pestek słonecznika. Do tego znajduje się w nich też witamina E doskonale dbająca o kondycję włosów i skóry.
Oleje eteryczne w olejkach do brody
Olejki do brody nadają zapachu za sprawą zawartych w nich olejów eterycznych. Pochodzą one z roślinnych ekstraktów, głównie kwiatowych i owocowych. Znajdują się wśród nich: róża, dzika róża, pelargonia, lawenda, pomarańcza, grejpfrut, cytryna, limonka, bergamotka i drewno sandałowe. Co ważne, skład konkretnych olejków różni się nie tyle olejami nawilżającymi, ile olejami eterycznymi.
Kwiatowe, owocowe oraz drzewne olejki do brody
Kwiatowy zapach olejkom do brody nadają kwiaty. Ekstrakty zapachowe pochodzą przeważnie z róży, dzikiej róży, pelargonii lub lawendy. Owocowy zapach olejkom do brody nadają owoce, zwłaszcza cytrusy. Ekstrakty zapachowe pochodzą przeważnie z pomarańczy, grejpfruta, cytryny, limonki lub bergamotki. Drzewnego zapachu olejkom do brody nadają liście lub tkanka drzewna roślin. Ekstrakty zapachowe pochodzą przeważnie z cedru, paczuli, żywicy i drewna sandałowego. Występują też kombinacje zapachowe olejków do brody, na przykład kwiatowo-drzewne, owocowo-drzewne lub kwiatowo-owocowe.