Łysienie jest problemem, który dotyczy kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Problem nadmiernego wypadania włosów jest znany od wielu stuleci. Specjaliści wraz z biegiem czasu opracowali bardzo nowoczesne metody przeszczepu włosów. Przyczyną łysienia mogą być niedobory składników w diecie, zaburzenia hormonalne, nieodpowiednia dieta i styl życia. Część chorób, które powodują łysienie jest dziedziczona po członkach rodziny.
Przyczyny łysienia: zaburzenia hormonalne
Jedną z częstszych przyczyn wypadania włosów jest łysienie androgenowe. Mieszki włosowe pacjenta są wówczas nadwrażliwe na androgeny, czyli męskie hormony. Prowadzi to do osłabienia włosów i ich szybszego wypadania. Kolejnym zaburzeniem hormonalnym są choroby tarczycy, które w negatywny sposób wpływają na funkcjonowanie całego organizmu i stan włosów. Niedobór hormonów tarczycy negatywnie wpłynie na przemiany metaboliczne w komórkach, co prowadzi do zaburzenia fazy wzrostu włosa. Przy nadczynności tarczycy włosy szybciej obumierają i są wyjątkowo cienkie. Poważną chorobą prowadzącą do nadmiernej utraty włosów jest łysienie plackowate. Problematyczne miejsca przyjmują różny kształt, a chorobę charakteryzują przejściowe lub trwałe okresy łysienia.
Nieodpowiednia dieta i styl życia
Nieodpowiednia pielęgnacja, czyli częste farbowanie włosów, używanie silnych kosmetyków do stylizacji i używanie suszarki i prostownicy może znacznie osłabić włosy. Na stan włosów wpływ ma również styl życia, czyli odpowiednia ilość snu i dieta. W diecie należy dostarczyć wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Niedobór witamin i mikroelementów może spowodować osłabienie włosów i ich wypadanie. Rozwiązaniem na zaistniały problem jest przeszczep włosów, czyli nowoczesny zabieg oferowany przez medycynę estetyczną.
Skutki łysienia
Nadmierna utrata włosów zawsze ma swoją przyczynę. Należy ją rozpoznać i rozpocząć leczenie, co znacznie zmniejszy skutki łysienia. Łyse placki lub powstające zakola to problem natury estetycznej. Wiele kobiet i mężczyzn wstydzi się swojego problemu, co może doprowadzić do zaburzenia samooceny. Piękne i zdrowe włosy są atrybutem każdej osoby, zatem ich utrata będzie dla wielu osób bolesna.
Przeszczep włosów: czym jest?
Rozwój medycyny estetycznej umożliwia dokonanie przeszczepu włosów. Wiele osób, których dotyczy problem łysienia decyduje się na przeszczepianie włosów. Zabieg polega na pobraniu mieszków włosowych od pacjenta i umieszczenie ich w strefie objętej problemem. Przeszczep włosów można dokonać w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Rodzaj znieczulenia i plan zabiegu ustalany jest podczas pierwszej konsultacji z lekarzem. W trakcie spotkania lekarz wybierze najmniej inwazyjną metodę leczenia, która będzie dopasowana do konkretnego pacjenta. Wszczepienie włosów trwa dość długo, natomiast jest bardzo bezpiecznym zabiegiem. Odrzucenie przeszczepianego materiału jest mało możliwe, ponieważ pochodzi od tej samej osoby.
Nowoczesna metoda przeszczepu włosów FUE
Przeszczep włosów wykonany metodą FUE to wyjątkowo bezpieczny zabieg. Specjalista pobierze pojedyncze mieszki włosowe wraz z małym fragmentem otaczającej ich tkanki. Następnie dokona oceny pobranego materiału i umieści je w strefie biorczej. Do zabiegu nie używa się skalpela, co znacznie obniża powikłania i nie spowoduje blizn. Specjalista wybierze znieczulenie miejscowe, a pacjent będzie mógł po zabiegu wrócić do domu. Przeszczep włosów to dość czasochłonny zabieg, który może trwać nawet 10 godzin. Czas uzależniony jest od ilości przeszczepianych mieszków włosowych. Pełnym efektem zabiegu pacjent będzie mógł się cieszyć po 9 miesiącach. Wtedy pacjent zauważy spore zagęszczenie włosów.
Nowoczesny i w pełni bezpieczny zabieg przeszczepu włosów można dokonać w klinice www.medmix.pl. Pacjent poczuje się bezpiecznie dzięki opiece profesjonalistów.