Regulowane łóżka rehabilitacyjne powoli stają się standardem w szpitalach, publicznych i prywatnych placówkach medycznych oraz w domach, gdzie przebywają osoby przewlekle chore, które większość czasu spędzają w pozycji leżącej. W związku ze starzeniem się polskiego społeczeństwa zapotrzebowanie na łóżka elektryczne będzie rosło. Warto więc poznać zalety takich łóżek i producenta, który produkuje je w przystępnej cenie.
Zalety korzystania z regulowanych łóżek rehabilitacyjnych
Do podstawowych zalet należy możliwość wcześniejszego pozycjonowania i mobilizowania chorego, co zmniejsza ryzyko odleżyn. Łóżka rehabilitacyjne podnoszone elektryczne zmniejszają inne potencjalne powikłania długiego leżenia pacjenta w bezruchu i mają korzystny wpływ na ogólne funkcjonowanie organizmu pacjenta:
- poprawiają czynność płuc,
- zmniejszają obciążenie serca i poprawiają krążenie krwi (tzw. rzut serca),
- ułatwiają oddawanie moczu i zmniejszają ryzyko infekcji układu moczowego,
- zwiększają mobilność jelit i wchłanianie składników odżywczych (czyli zapobiegają zaparciom i niedożywieniu),
- zmniejszają utratę masy mięśniowej,
- pomagają zachować elastyczność stawów.
Łóżka rehabilitacyjne regulowane elektrycznie pozwalają skrócić pobyt pacjenta w placówce leczniczej. Zwiększają również poziom zadowolenia pacjenta i ułatwia pracę personelu, co poprawia ich morale.
Producent regulowanych łóżek elektrycznych
Elbur to polska firma z wieloletnim doświadczeniem produkująca łóżka rehabilitacyjne dla Europy, Azji i Australii. Misją firmy jest dostarczanie rozwiązań najwyższej jakości, które pomagają w codziennej opiece nad chorym. Poza łóżkami elektrycznymi firma produkuje również szafki, stoliki i inne meble użytkowe przydatne podczas opieki długoterminowej.
Tanie łóżka elektryczne
Regulowane łóżko rehabilitacyjne czy też elektryczne łóżka rehabilitacyjne znacznie zwiększają wygodę, zarówno chorego, jak i opiekuna, pielęgniarek czy sanitariuszy. W przeciwieństwie do standardowych łóżek regulowanych ręcznie, łóżka elektryczne są wyposażone w materace sterowane za pomocą pilota. Pozwala to na ułożenie chorego w określonej, leczniczej pozycji bez wysiłku – może to zrobić zarówno opiekun, jak i sam chory, jeśli pozwala na to jego stan zdrowia. Dodatkowo łóżka zawierają wysięgnik umożliwiający samodzielną zmianę pozycji przez pacjenta oraz barierki boczne, które zapobiegają wypadnięciu. W związku ze zwiększającą się liczbą Polaków z nadwagą i otyłością niektóre modele są w stanie udźwignąć obciążenie nawet do 200 kilogramów.
Łóżka są kluczowym elementem wyposażenia w szpitalach i w placówkach medycznych. Niestety często nie zwraca się uwagi na to, jak ważną rolę odgrywają w rehabilitacji pacjenta i zapewnieniu mu komfortu. Czasem jednak główną przeszkodą w zakupie jest brak odpowiednio wysokiego budżetu. Producent łóżek rehabilitacyjnych Elbur oferuje sprzęt wysokiej jakości w niskiej cenie. Łóżka elektryczne zmniejszają ryzyko urazów u personelu medycznego i pacjentów, zwiększają samodzielność chorych, przyśpieszają ich powrót do zdrowia i zmniejszają koszty leczenia. To inwestycja, która szybko się zwraca.