Zwykłe komunikatory mogą być niewystarczające, jeśli chodzi o zagwarantowanie odpowiedniej ochrony w sieci. Chcąc zabezpieczyć swoje dane, należy sięgnąć po rozwiązania o wysokiej skuteczności. Bezpieczne aplikacje stoją na straży prywatności użytkowników smartfonów.
Prywatność w sieci można bardzo łatwo naruszyć. Wystarczy nieświadomie ściągnięcie złośliwego oprogramowania
Dzięki rozwinięciu technologii telefony oferują nie tylko możliwość wykonywania połączeń i wysyłania SMS-ów. Stały się magazynami informacji, w których przechowujemy wiadomości zarówno prywatne, jak i służbowe. Ponadto umieszczamy w nich dane dotyczące nas, naszych bliskich oraz zapisujemy hasła i loginy do wielu ważnych aplikacji. Przenieśliśmy życie do sieci, robimy zakupy online, wykonujemy opłaty, a także publikujemy chwile naszej codzienności na portalach społecznościowych. Teoretycznie jest to bardzo wygodne. Wszystko można załatwić jednym kliknięciem. Praktycznie jest to bardzo niebezpieczne, szczególnie dla nieświadomych zagrożenia użytkowników.
Aby złośliwe oprogramowanie trafiło do naszych smartfonów, wystarczy kliknąć link otrzymany w mailu lub SMS-ie. Pozornie niewinne posunięcie wpuszcza do naszej przestrzeni wroga – cyberprzestępcę, który czyha na naszą prywatność.
Jakie szkody może wyrządzić szkodliwe oprogramowanie?
Złośliwe oprogramowanie może przejąć całkowitą kontrolę nad urządzeniem. Począwszy od nagrywania otoczenia, i to za pomocą kamery naszego telefonu, po kradzież plików, jak i danych uwierzytelniających do kont bankowych. W skrajnych przypadkach program jest w stanie zablokować smartfona. Dopiero uiszczeniu opłat przez właściciela może przywrócić mu dostęp do jego urządzenia. Co więcej, takie oprogramowanie może również nagrywać ekran telefonu oraz śledzić naszą lokalizację.
Jak uchronić się przed atakami hakerów?
Najważniejsza jest czujność oraz świadomość tego, że cyberprzestrzeń niesie za sobą wiele zagrożeń. Dlatego lepiej nie klikać przypadkowych linków oraz zawsze sprawdzać wiarygodność witryn, które odwiedzamy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także korzystanie z bezpiecznych komunikatorów. UseCrypt Messenger to aplikacja, która rewolucjonizuje świat komunikacji internetowej. Komunikator sprawdza, czy smartfon nie został zhakowany, ma niezależne od systemu operacyjnego hasło. Ponadto nie gromadzi informacji na serwerach, więc osoby trzecie nie mają do nich dostępu i nie mogą ich spożytkować w żaden sposób.
Skuteczność aplikacji wynika z jej niezależnego sposobu szyfrowania bazy danych. Dzięki temu przestępca nie może wejść w posiadanie żadnych informacji. Ponadto UseCrypt Messenger zapewnia nienamierzalne IP. W sytuacji, kiedy ktoś będzie chciał uzyskać informacje na temat naszej lokalizacji oraz dowiedzieć się, z kim się komunikujemy, będzie to niemożliwe. Do tego komunikator oferuje opcję panic code, czyli kodu, po którego wpisaniu wszystkie pliki i dane związane z kontem użytkownika znikają z pamięci telefonu.
#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptOpinie