Richard Gere ma 70 lat, a w 2019 roku urodził mu się kolejny syn. Poprzedni syn urodził się, kiedy aktor miał 50 lat. Zdumiewa nie tylko decyzja o posiadaniu dziecka w tak późnym wieku, lecz również samo możliwości prokreacyjne mężczyzny mocno już starszego. Oczywiście, zdolności prokreacyjne mężczyzn, inaczej, niż u kobiet, trwają aż do końca życia, lecz inaczej rzecz się ma z możliwościami. Stąd też każda medialna informacja o późnym lub bardzo późnym ojcostwie znanej osoby stawia pytania męskiej części ludzkości o tajemnicę utrzymania libido na tak wysokim poziomie.
Tymczasem lekarze już dawno rozwikłali te zagadki i każdy młody, lecz również w średnim wieku mężczyzna może bez dużego wysiłku uniknąć problemów z potencją aż do późnej starości.
Co utrzyma kondycję seksualną mężczyzny po 50 roku życia i dłużej?
Odpowiedź jest jedna – zdrowie. A czynniki, które decydują o zachowaniu dobrego zdrowia są powszechnie znane.
Męska profilaktyka zdrowotna
Przede wszystkim należy rzucić palenie i nadmierne picie alkoholu. Obie te używki obkurczają naczynia krwionośne, czym mają negatywny wpływ na fizyczne funkcjonowanie męskich narządów płciowych. Co prawda po alkoholu w początkowym okresie libido wzrasta, lecz w dalszym czasie może nawet je całkowicie zniweczyć.
Walka z otyłością i cukrzycą.
Mniej jest istotna sama waga ciała, lecz zatkane tętnice żylne z powodu miażdżycy oraz cukrzycowe (otyłość do nie prowadzi) problemy z krążeniem. Aż 70% mężczyzn ma problemy z potencją! Cukrzyca bywa podstępna i nie zawsze objawia się nadmierną masą ciała. Pierwszymi symptomami są właśnie zaburzenia erekcji. Stąd też każdy mężczyzna, przez całe dorosłe życie powinien przeprowadzać systematyczne kontrole poziomu cukru we krwi oraz cholesterolu. Wczesne wykrycie to wyleczalność.
Czy grozi mi rak prostaty?
Na tak postawione pytanie każdy mężczyzna powinien sobie odpowiedzieć twierdząco. Rak prostaty, rak jelita grubego i rak płuc to tzw. nowotwory cywilizacyjne, a liczba chorych znacząco wzrasta co roku. Przed rakiem może uchronić nie tylko zdrowy tryb życia i dobrze zbilansowana dieta, lecz również systematycznie wykonywane badania profilaktyczne.
Życie seksualne zależy również od stanu psychicznego mężczyzny. Świadomość kontroli nad własnym zdrowiem fizycznym to komfort psychiczny, który doskonale wpływa na życie seksualne.
Sport i zdrowa żywność
Aktywność sportowa nie tylko przeciwdziała otyłości, lecz znakomicie wpływa na dotlenienie oraz ukrwienie organizmu, co pośrednio utrzymuje pracę męskich narządów płciowych w oczekiwanej aktywności. Nie trzeba spędzać godzin na powietrzu. Wystarczy mała przebieżka raz dziennie, kilka kilometrów spędzonych na rowerze, marsz do pracy zamiast jazdy samochodem lub tramwajem i poprawia się zarówno kondycja, jak też sprawność.
Zbilansowana dieta budzi w mężczyznach czasami lekki śmiech, gdyż wyobrażają sobie, że będą musieli zmienić krwiste befsztyki na chrupanie marchewki. Tymczasem w dobrze zbilansowanej diecie ważna jest odpowiednia podaż składników pokarmowych, zaspokajająca potrzeby organizmu. Tłuszcze trans- będące przyczyną raka (głównie jelita grubego) oraz cukier (przyczyna otyłości) można znacznie zmniejszyć w diecie, jeżeli zrezygnuje się ze śmieciowego jedzenia typu fast foody. Do diety włączy więcej owoców, warzyw, pełnoziarnistego pieczywa i białka roślinnego. Nie trzeba rezygnować z mięsa, lecz zmienić proporcje jego spożycia na korzyść innych, mniej przetworzonych produktów.
Suplementy diety dla mężczyzn
Oferta suplementów diety dla mężczyzn jest bardzo bogata, lecz zanim sięgnie się po nie „na wszelki wypadek”, warto zadbać o męską kondycję wcześniej wymienionymi metodami. Polecamy asortyment sklepu oraljelly-kamagra.com. Są one długofalowe i najbardziej skuteczne. Jeżeli jednak okazuje się, że młody mężczyzna ma z różnych przyczyn obawy, czy jego sprawność seksualna będzie po piątej dekadzie życia taka, jak w trzeciej, to powinien skorzystać z porady medycznej. Być może okaże się konieczna nie tyle suplementacja (przy zbilansowanej diecie i aktywności sportowej nie jest potrzebna), lecz dobrze dobrana farmakologia.