Ze sprzętu rehabilitacyjnego najczęściej korzystają dzieci z zaburzeniami w rozwoju psychoruchowym, seniorzy z różnymi dysfunkcjami i osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych. Co zrobić z łóżkiem rehabilitacyjnym, kulami inwalidzkimi czy ortezą na kolano po zakończeniu rehabilitacji? Z pomocą przychodzi skup sprzętu rehabilitacyjnego.
Sprzedaż używanego sprzętu rehabilitacyjnego – korzyści
Aby rehabilitacja przyniosła jak najlepsze efekty, pacjenci korzystają z różnych sprzętów wspomagających ten proces. Wózek inwalidzki, balkonik rehabilitacyjny, podnośnik czy schodołazy – właśnie taki używany sprzęt rehabilitacyjny pacjent może mieć w swoim mieszkaniu po zakończeniu terapii. Co z nim zrobić? Jedną z możliwości jest jego sprzedaż – skup sprzętu rehabilitacyjnego prowadzą firmy zajmujące się m.in. jego wynajmem. Zobacz: https://sklepimed.pl/19-skup-sprzetu-rehabilitacyjnego
Sprzedaż nieużywanego sprzętu rehabilitacyjnego to sposób, aby:
- pozbyć się z domu zbędnych rzeczy – niektóre sprzęty, jak choćby łóżko rehabilitacyjne, zajmują sporo miejsca,
- odzyskać część środków wydanych na powrót do zdrowia – rehabilitacja może oznaczać spory wydatek, a środki ze sprzedaży posiadanego sprzętu rehabilitacyjnego mogą zasilić domowy budżet,
- zapomnieć o minionych zdarzeniach – pozostający na widoku balkonik rehabilitacyjny czy kule inwalidzkie mogą przywodzić na myśl przykre wspomnienia.
Skup sprzętu rehabilitacyjnego – czy warto z niego skorzystać?
Używany sprzęt rehabilitacyjny można spróbować sprzedać na własną rękę, wystawiając ogłoszenie na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych. To jednak wiąże się z pewnymi uciążliwościami – odpowiadaniem na pytania potencjalnych nabywców i prezentacją sprzedawanych rzeczy. Kupiec nie musi też znaleźć się od razu – można na niego czekać od kilku do nawet kilkunastu tygodni. Właśnie dlatego warto rozważyć skorzystanie z alternatywnego rozwiązania i udać się do skupu sprzętu rehabilitacyjnego.
Skupy sprzętu rehabilitacyjnego są prowadzone przez firmy specjalizujące się w sprzedaży zarówno nowego, jak i używanego sprzętu do rehabilitacji. Wiele z tych podmiotów oferuje też wynajem sprzętu rehabilitacyjnego. To właśnie powoduje, że w odróżnieniu od klientów indywidualnych mają one stałe zapotrzebowanie na takie urządzenia. W zależności od przyjętej polityki czy obszaru działania, pracownicy skupu mogą też odebrać sprzęt z domu.
Czy można sprzedać sprzęt rehabilitacyjny, który ma duże cechy zużycia?
Nie wszystkie sprzęty przeznaczone do rehabilitacji są przez pacjenta użytkowane równie intensywnie. Zdarza się, że np. łóżko rehabilitacyjne jest w bardzo dobrym stanie, podczas gdy na wózku inwalidzkim widoczne są wyraźne ślady użytkowania. Czy można sprzedać sprzęt rehabilitacyjny, który ma cechy zużycia? Z reguły jest to możliwe.
Firmy zajmujące się skupem sprzętu rehabilitacyjnego często mają szeroką ofertę – proponują też usługi serwisowe. W praktyce oznacza to, że ich pracownicy są w stanie zdiagnozować usterkę i naprawić odkupione łóżka, podnośniki, schodołazy czy balkoniki. To dobra informacja dla osób, które chciałyby pozbyć się zepsutego sprzętu rehabilitacyjnego. Wystarczy tylko skontaktować się ze skupem i po ustaleniu warunków sprzedaży odebrać umówioną kwotę pieniędzy.